demiryolu işleri için istihdam öncesi testlerde nasıl iyi işler

Demiryolu işleri fiziksel ve zihinsel olarak yükümlüdür. Bir demiryolu için çalışmak, gece vardiyaları, hafta sonları ve tatiller de dahil olmak üzere haftada 40 saatten fazla çalışmayı gerektirir. Bu iş yükü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki demiryollarının çoğunun 24 saat çalışması nedeniyle gereklidir. Demiryolu çalışması, fiziksel çeviklik, zindelik, dayanıklılık ve güç gerektirir. Bir kişi işe alınmadan önce, istihdam öncesi testlerini geçmesi gerekir. İstihdam öncesi test, başvuranın demiryolu işinde çalışması için genel olarak uygunluğunu değerlendirecektir. Bu tür testler genellikle genel bilgi testi veya okuma anlama testi, tıbbi ve ilaç testleri, fiziksel uygunluk ve dayanıklılık testleri ve iş görüşmesi içerir. Demiryolu işleri için ön istihdam testleri yapmak için bu adımları atın.

Kötülüğünden kurtulun. Eğer sigara içerseniz, içseydiniz ya da uyuşturucu kullanıyorsanız, bırakmayı taahhüt ediniz. Tıbbi ve uyuşturucu muayenesi demiryolu işleri için ön istihdam testlerinden biridir. Kötü bir içki içme ve uyuşturucu kullanımı öyküsü nedeniyle uygun olmama şansınızı kaçının.

İstihdam öncesi sağlık muayenesinden önce ayrı bir tıbbi muayene yapın ve kan basıncınızı kontrol edin. Doktorunuza sağlığınızı nasıl artırabileceğinizi ve boy ve kilo için kan basıncınızı normal seviyede tutabileceğinizi sorun.

Vücut kitle indeksinizi (BMI) kontrol edin. BMI’niz normal aralıkta olup olmadığını öğrenmek için kendinizi tartın ve boyunuzu kontrol edin. Yakınınızdaki bir klinikte veya çevrimiçi “Beden Kitle İndeksi” anahtar kelimelerini yazarak BMI grafik bulabilirsiniz. Dinlenirken ve fiziksel aktivite yaparken nabız ölçüm cihazınızı bir metre ile kontrol edin. Yaşınız için normal aralıkta olup olmadığınızı görmek için kalp atış hızı çizelgesine bakın.

Düzenli egzersiz yaparak kendinizi şekillendirin. Kardiyovasküler egzersizler yapın ve yemek için sağlıklı gıdalar seçin. Yumurta, kümes hayvanları, fındık ve yağsız et gibi protein bakımından zengin yiyecekleri tüketin. Bu gıdaları kompleks karbonhidratlarla birleştirin. Bu kalori vücudunuzda enerji olarak depolanabilir ve sonunda fiziksel aktivitelerle kullanılacaktır.

Zihinsel hazırlıklı olun. Okuma ve anlama kabiliyetinizi üniversite giriş sınavı inceleme testlerini alarak tamamlayın. Kelime, cümle sıralaması ve anlama ile ilgili soruları yanıtlayarak okuma becerilerini test edin.

Olası sorulara cevaplar hazırlayarak iş görüşmesine başlayın. Görüşme sürecinde kendiniz nasıl davranacağınız ve örnek mülakat soruları için ipuçları için çevrimiçi kaynakları arayın. Bir demiryolu taşımacılığı çalışanı olarak iş tecrübeniz yoksa yerel kütüphanenizdeki demiryolu istihdamı hakkında bilgi sağlayacak bilgilere göz atın.

Özgeçmiş hazırla. Halihazırda demiryolu deneyiminiz varsa, özgeçmişinizle ilgili ayrıntıları sağlayın ve görüşme süreci boyunca deneyiminizi belirtin. Hem devam et, hem de mülakat esnasında, önceki tecrübelerinizle muhtemel işiniz arasında bir bağ oluşturun. Daha önce demiryolu deneyiminiz yoksa, önceki işlerinizde demiryolu çalışması için ihtiyaç duyacağınız becerilere ilişkin yönlerini vurgulayın.

Kaygı taşıma teknikleri öğrenin. Bazı demiryolu pozisyonları son derece stresli ve kendinize ve başkalarına ciddi yaralanmalara maruz kalmaktan kaçınmak için yüksek konsantrasyon gerektirir. Derin, düzenlenmiş solunum yoluyla kendinizi sakinleştirmek gibi stres yönetimi teknikleri hakkında bilgi edinin. Ağzınızdan sinirlenirseniz ve nefesinizle nefes alırsanız derin nefes alın. Bu gerginliği giderecektir. Mülakata hazırlanmak için bu teknikleri kullanın.

Etkilemek için elbise. Görüşmeye iş kıyafeti giyin ve ayakkabılarınızı parlatın. Mülakata, sizin görünümünüze önem verdiğinizi ve şirketini iyi temsil ettiğini bilmesine izin verin.

Çok ağır nesneleri kaldırma gücünüzü geliştirin. Demiryolu istihdam uzmanları, 85 kilo ağırlığında nesneleri kaldırıp taşımak için yeterince güçlü olmanız gerektiğini söylüyor. Fiziksel test hazırlanırken egzersiz programlarınız sırasında ağır ağırlığın kaldırılmasını yavaşça arttırın. Hedefinize gelene kadar kilo limitlerini kademeli olarak artırmaya devam edin.