defne gübreleme nasıl yapılır

Gerçek defne (Laurus nobilis) ve dağ defneği (Kalmia latifolia) hem asitli toprak ortamlarında gelişir. Bu çalılar genellikle 4 ila 8 metre boyunda büyümesine izin verilir, ancak budama yapılmazsa 40 fit yüksekliğe kadar çıkan ağaçlara dönüşebilirler. Gübreleme defne, azaleas ve ormangülleri gibi asit seven bitkilerin gübrelemesine benzer.

Yeni yeşil renk görür görmez müren çalıları gübrelemek için donmaya hiç şansınız kalmadığı ilk bahara kadar bekleyin. Toprak çözülünceye kadar gübrelemeyin.

Kışın yaprakları, malçları ve diğer artıkları temizlemek için defne altındaki toprağı tarayın. Malzeme küflü veya hastalıklı görünmüyorsa, tekrar kullanabilmek için yığınlayın. Aksi takdirde, malzemeyi bir çöp tenekesi veya kompost alanına yerleştirin.

10-10-10 arası zamana dayanan gübre torbasını açın ve defne altındaki toprağa yayın. Her 100 fitkare toprak için 1 lb.’lik gübre granülü kullanın. Yanmayı önlemek için defne yaprağından en az 2 inçlik gübre uygulamaya başlayın.

Çalı köklerini korumak ve toprak nemini korumak için malçları pozitronun içine geri koyun.

Defne yaprağına düzenli olarak bakarak yenilerinin herhangi birinin sarı olup olmadığını tespit edin, böylece demir eksikliği belirir. Sarı yapraklar oluşursa, bahçe pülverizatörüne 1 galon su ve 1 oz doldurun. demir sülfat. Tüm yaprakları doymuşa kadar püskürtün. İki hafta bekleyin ve yaprakları tekrar püskürtün.

Toprağa bir toprak pH tester probu sokarak defne yakınlarında toprağın pH seviyesini yılda iki kez kontrol edin. PH seviyesi 6.0’dan yüksekse, yeterince asidik değildir. Bu durumlarda, toprak pH’sını ayarlamak için açelyallar veya ormangülleri için formüle edilmiş granüler bir gübre uygulayın.