çaprazdaki fayansları nasıl hesaplayabilirim?

Bir döşeme tesisatını 45 derecelik açıyla çevirmek projenize daha ilginç bir görünüm verebilir. Çapraz karo kurulumları, görsel açıdan genişleyen ve alanı genişleten tesisatın kenarlarına dikkat çekiyor. Bir köşegen üzerine döşenen kiremitin yarısı kiremit ya da tesisatın her kenarı boyunca kesilmiş kiremit parçalarına sahip olması nedeniyle, işi tamamlamak için çok daha fazla kiremit gerekir. İki parça için bir parça karo kullanmaya çalışmak cazip olsa da, bu işi kısa süre bırakarak geri tepebilir. Güvenli olmak için, her zaman israfı gidermek için daha fazla kiremit sipariş edin.

Odanın kare veya dikdörtgen kesitlerine bölünmesi. Daha kolay ölçmek için her yumruklaşmayı, L uzatmasını veya odayı kendi alanına çevirmesini sağlayın.

Her bölümün uzunluğunu ve genişliğini inç cinsinden ölçün. Her bölüm için toplam kare inç elde etmek için uzunluğu genişlik ile çarpın. Bir kare ayakta 144 inç vardır; atık olmadan her alan için gereken tam kare görüntüsünü elde etmek için toplam kare inç sayısını 144 ile bölün.

Oda için kesin kare görüntü miktarını elde etmek için her bölümü ekleyin ve en yakın tam sayıya yuvarlayın. Kareyi, köşegen bir desenle döşenecek kare ayak kare sayısını elde etmek için bu sayının% 20’sini ekleyin.