cam şişe deliğini nasıl delebilirsin

Bir matkapla baskı uyguladığınızda genellikle cam kırılır, ancak bu uygun yağlama, yumuşak basınç ve sabır ile düzeltilebilir. Camda bir delik açma söz konusu olduğunda, doğru aletlere ve proseslere sahip olmak da yardımcı olur. Ek güvenlik için camı etkin bir temizlik için normal bir ev trafiğinden uzaktaki bir garaj veya bodrum gibi bir alana indirin.

Sanat eseriniz için tasarlanan şişeye sondaj yapmadan önce uygulama yapmak için bir cam şişe alın. En iyi önlemlerle bile olsa, cam delinirken hâlâ kırılabilir, bu nedenle dikkatli olun, koruyucu giysi, eldiven ve göz giyin.

Uygulama şişesini sert, sağlam bir yüzeye havluyla yerleştirin ve size doğru bir delik açmak istediğiniz bölgeyi işaret edin.

Emniyet gözlükleriniz ve eldivenleriniz açıkken ve suyunuz hızlı soğutma için kullanışlı olduğunda, deliğin delinmesine başlayın. Başlatmak için yumuşak basıncı kullanın ve sürekli su ilave ederek matkap ucu yağlayın. Delme aralıkları arasındaki deliğe su püskürtmek için birkaç saniyeden fazla beklemeyin.

Matkabı ayarlamak ve nemli bezinizle deliğin kenarını silmek için her dakika bir kaç dakika ayırın; çünkü cam parçaları oluşursa ve püskürtme şişesi genel olarak onları dışarı atmak için yeterli basıncı bulamazsa yıpranırlar.

Hafif delme işlemine devam edin, suyu püskürtün ve deliğin deliğin diğer tarafına doğru itildiğini hissedene kadar silin. Cam kırılmasını önlemek için derhal sondajı durdurun.

Matkabı çıkarın ve nemli bezinizi tutun, bütün küçük parçacıkların temizlendiğinden emin olmak için tüm şişeyi silin. Zımpara kağıdından sığabilecek bir silindire yuvarlayarak deliğin içine doğru kumlayın. Delik düz olacak kadar kum yapın.