cam çerçevelerin parlaklığını nasıl matlaştırırım

Resimler, evinizi süslemek ve sayısız anılarınızı sergilemek için harika bir yoldur. Resimleri bir kareye görüntülemek, bitirme dokunuşu eklemek için harika bir yoldur. Çerçeveleme, profesyonel bir çerçeveleme dükkanında veya evde yapılabilir. Birçok kez evdeki aydınlatma çerçevelerin camında bir parlamaya neden olabilir. Bu, tüm resmin görünmesini zorlaştırabilir ve çerçeveli resimlerin güzelliğini azaltır. Bütçenize bağlı olarak camın parıltısını azaltmak için iki seçenek vardır.

Bir parlama önleyici sprey alın. Bazı spreyler zanaat veya ev geliştirme mağazalarında satın alınabilirken diğerleri çevrimiçi satın alınabilir. Spreylerin bazıları gözlük için kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak bu amaçla da kullanılabilir. Bu spreyler tipik olarak aerosol teneke kutulara girer ve nispeten düşük bir fiyatla satın alınabilirler.

Camı çerçeveden çıkarın. Gazeteyi masa veya zemin üzerine koyun, iyi havalandırılan bir odada veya dışta olduğundan emin olun. Camı gazetenin üstüne koyun.

Parlama önleyici solüsyonu camın üzerine püskürtün. Ürünlerin hafif farklılık gösterebileceğinden, kullanımdaki çözümde bulunan talimatları izleyin. Çözeltiyle camı eşit şekilde katladığınızdan emin olun.

Solüsyonun yan tarafını, solüsyon yönergeleri tarafından belirtilen süreye göre kurutun. Camı ters çevirin ve diğer adımda bir önceki adım tekrar edin. Kurutun.

Camı tekrar çerçeveye yerleştirin ve çerçeveyi istediğiniz gibi görüntüleyin.

Resminizi profesyonel bir çerçeveleme mağazasına getirin. Birçoğunun parlama önleyici cam seçeneği vardır. Resimli çerçeveler almaya başlarken bu camı seçebilir ve bir sonraki adımları tamamlamanız gerekmez. Halihazırda bir çerçeveniz varsa ve sadece camı değiştirmek istiyorsanız, yerel bir cam mağazasına gidin ve parlama önleyici camlarından isteyin. Birçok farklı anti-parlama camı vardır ve bir cam mağaza çalışanı hangisinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmalıdır.

Camınızı çerçevesine sığması için doğru ebadı kesiniz. Mevcut camın doğru boyutta olduğundan emin olmak için getirmeniz yararlı olabilir.

Çerçevedeki mevcut camı, satın aldığınız parlama önleyici cam ile değiştirin.