bir sigorta defterini nasıl finanse edebilirim?

Yeni bir sigorta acentesi satın almak veya mevcut bir sigorta acentesini genişletmek için finansmana ihtiyacınız varsa, uygun finansman kaynakları bulmak zor olabilir. Ticari borç verenler için belki de en önemli faktörlerden biri, önemli teminatların varlığıdır. Ne yazık ki, büyük bankacılık kurumları gibi geleneksel kredi kuruluşları sert, somut teminat aramaktadır. Bir sigorta acentesinin varolan bir iş kitabı satın almak için yeterince büyük bir kredi sağlamak için yeterli miktarda teminata sahip olması nadirdir. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin finansmanında uzmanlaşmış ve iç işleyişlerini anlayan bir borç veren bulmanız gerekecektir.

Profesyonel bir şirket tarafından değer verilen sigorta sözleşmesini yapın. Tek işlevi, belirli bir varlık veya kuruluş için uygun bir satış fiyatını belirlemenize yardımcı olan işletme değerlemeleri yapmak olan birçok şirket var. Sigorta endüstrisinde, bir iş kitabı için ortalama satış fiyatı, genellikle yıllık kazancın iki ile dört arasında bir çokluğundadır.

Bir iş planı oluşturun. Satın almayı düşündüğünüz iş kitabı ile ilgili meşru niyetlerin olduğunu, ayrıca bir sigorta acentesini kârlı bir şekilde yürütmek için bilgi ve tecrübeyi borç veren’e göstermeniz gerekecek. İyi bir yazılı iş planı, kitabın satın alınmasından sonra karşılaşabileceğiniz olası tüm zorlukları ve artı yeni varlığınızın kar potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya niyetli olduğunuzun net bir açıklaması içermelidir.

Kredi verenler arayın. Finansman talebinizin geleneksel bankalar veya borç verenler tarafından onaylanma olasılığı son derece düşüktür. Aramanızı, yalnızca sigorta acenteliği sahipleriyle özel olarak çalışan özel kredi verenlere daraltmalısınız. Bu niş borç verenler büyük bir sigorta kitabının potansiyel gücünü anlayacak ve bu kitabı kredinizi güvence altına alacak bir varlık olarak tanıyacaklardır. Premium Finance Associates, “Yenilenen geliri güvenilir bir varlık olarak görüyoruz … Doğru yazıldıklarında, yenileme mülk kadar güçlü bir varlık olabilir.” Oak Street Funding’e göre, “İlk adım, sigortanızın üst düzey gözden geçirilmesidir krediniz için teminat olarak kullanılacak politikalar. ”

Kredi tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Bilgilerinizi ve talep edilen tüm bilgileri uzman bir sigorta sektörü borç veren veya aracı kurumuna sağladıktan sonra, birden çok kredi teklifi alacaksınız. Hanginizin durumunuza, zaman çizelgesine ve kullanılabilir bütçenize uygun olduğunu belirlemek için her birini inceleyin. Her bir borç verenin, kredi tutarı, iç ücretler ve geri ödeme koşulları üzerinde önemli bir etkisi olacak şekilde teminat olarak kullanılacak iş defterine farklı bir değeri vardır.

Birden fazla iş değerlendirme yapılsın. Her şirket, bir sigorta defterini değerlendirmek için biraz farklı standartlar kullandığından, her bir değerlemeden elde edilen nihai sonuç değişecektir. Kredi verenler, iş defterinin göreceli gücünü belirlemek için değerlemeye büyük oranda güvenirler, bu nedenle mümkün olan en iyi değerleme gereklidir.