bir rottweiler köpek yavrusu nasıl beslenir

Kısa sürede Rottweiler köpek yavrusu oldukça büyür. Doğumda bir kilo veriyorlar ve iki ayda 16 kilo alıyorlar. Hızlı büyümelerini karşılamak için yemlerinizde köpek yavrularınızın besinlerini dengelemek önemlidir. Köpek yavrularında besin maddeleri bulunmadığında, kemikleri ve eklemleri düzgün şekilde gelişmez. Rottweiler yavruyu düzgün beslemek, ona sağlıklı yolda başlamak için anahtardır.

Anneye Rottweiler’in yavrularını ilk üç hafta beslemesi için izin verin. Köpeğiniz gerekli besin maddelerini ondan alacaktır. 3-4. Haftalar arasında sütten kesme sürecini başlatın.

Premium köpek yemi satın alın. Doğal malzemelerle köpek yemi satın alın. Yiyeceğin yüksek bir protein içeriğine sahip olduğundan emin olun. Et alt ürünleri yerine gerçek etli yiyecekleri satın alın.

Köpek formülü kullanın. İnek sütü ishale neden olabilir ve yavruların sindirimi zorlaşmaktadır. Süt ve suya ihtiyaç duyan yavru köpekler için formülü kullanın.

Köpek yavrusu masa hurdalarını beslemekten kaçının. Daha büyük köpekler için bu iyi olabilir, ancak insan yemi yavrularınızın hastalanmasına neden olabilir.

Köpeğinizin köpek gıdası ambalajında ​​belirtilen kurallara göre besleyin. Her gün aynı anda besleyin ve yavru büyüdükçe verilen yiyecek miktarını artırın.