Bir kamyon şoförü olarak nasıl sağlıklı yiyeceksin

Birkaç sağlıklı seçenekle, sağlıklı bir kamyon şoförü olarak yiyebilirsiniz, yine de yemeğini alarak işinize odaklanmanız gerekir. Kamyon şoförleri sık sık, zorla yemek yerken, yeme sürecini dikkatli kalmak için ve kontrol sırasında kontrol etmek için kullanırlar. Bu, genellikle her gün sekiz saat veya daha fazla süre kullanan kamyon şoförleri için çok sağlıksız bir diyet geçirir. Daha sağlıklı yemek yemek alışkanlıklarınızı değiştirme ve daha akıllı yiyecek seçimleri yapma sürecidir.

Taksi içinde küçük bir buzdolabı veya buz göğsü tutun. Vücuduna eklediklerinden daha fazla kalori yakmak için sindirim sıfır kalori gıdalar ile stoklayın. Süratli kepek ve turşu gibi gıdaları dahil edin – sürerken çekip alabileceğiniz aperatifler. Aç olduğunuzda bu gıdaları yiyin veya sadece aklınızı ve dikkatinizi yolda tutmak için bir şeyler yemeniz gerekir. Ve bir restoran veya kamyon durağı yürümeden önce bunlardan birkaç tane daha yiyin.

Her gün yemeyi düşündüğünüz şeyleri paketleyerek, birkaç günlük aperitif için bir plan yapın. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu gerekli besin maddelerini temel alarak listenizi tasarlayın. Örneğin, tuzlanmış badem mükemmel bir lif kaynağıdır ve greyfurt, A ve C vitaminlerini sağlar. Her öğünden bir öğeyi her gün aperitif paketinden yemeyi planlayın. Sürerken, yanında kerevizi veya turşu dışında bir şeyler istemek için yakınınızda tutun.

Satın aldığınız her şeyin beslenme etiketlerini okuyun, sağlık durumlarını inceleyerek sorunlu gıdaları bulun. Gerekli günlük vitaminlerin listesini ve günlük limitlerinizi saklayın. Örneğin, 65 mg yağ, 2.000 kalorilik ve 2.400 mg sodyum ile sınırlandırırken, 60 mg C vitamini, 18 mg demir ve 1000 mg kalsiyum gerektirebilir. Her bir vitaminin yanısıra, kalori, yağ ve sodyum ekleyerek, yediğiniz şeylerin her gününde toplamda tutun. Diyet yapıyorsanız, kilo vermenize yardımcı olmak için her gün kalori ve yağ alım miktarınızı azaltabilirsiniz. Satın aldığınız gıdaları bu rakamlarla karşılaştırın ve günlük limitlerinize dayanarak diyet kararları vermeye başlayın. Yemek yapmak istediğiniz cips çantasını, yağ alımı için günlük sınırınıza değmeyecek şekilde kendinizi ikna etmek için kullanın.

Garsonunuza, yediğiniz lokantalardaki yemeklerin beslenme kurallarının bir kopyasını isteyin. Bu olgulara ve gün içinde yediğiniz yiyeceklere dayalı olarak akşam yemeğinizi kararlaştırın. Günlük listenizi kontrol edin ve öğünün beslenme listesini ekleyin. Yağ, kalori veya sodyum limitinize yakın olduğunuz günlerde, akşam yemeği için salata veya meyve gibi daha sağlıklı seçenekler arayın.