Bir hafta küçük parayla nasıl yiyeceksin

Para çok sıkı olursa, ancak beslenecek çocuğunuz varsa, kalbinizi kaybetmeyin. Ailenizi bir hafta boyunca düşündüğünüzden daha az para ile besleyebilirsiniz. Satın almadan önce akıllı beslenme tercihleri ​​yapın. Çıplak kemikler haftalık planın bir örneği. Bu öneriler ilk tercihiniz olmayabilir, ancak zamanlar zorlaşırsa çalışırlar. Zaten bazı maddeler içerebilir. Değilse, maliyetleri düşürmenize yardımcı olacak en iyi fiyatı veya bir kupon arayın.

Bir hafta kahvaltı hazırlayın. Bakkal listene bir düzine yumurta koy. Uygun fiyatlı ve yüksek proteinlidirler. Yumurtalar yemekler için de kullanılabilir, bu yüzden onları sepetinize ekleyin. Eğer büyük bir aileniz varsa, iki düzine satın alın. Ayrıca, bir somun veya mümkünse kepekli bulabileceğiniz en ucuz iki ekmek ekleyin. Zaten bazılarınız evde yoksa, alışveriş listesine jöle ekleyin. Kahvaltı ve öğle yemeği için ekmek ve jöle kullanılabilir.

Bir hafta boyunca öğle yemeği için birkaç ilave malzemeler ilave edin. Zaten sepetinizdeki ekmeğe sahip olduğunuzdan, mağaza markası olan Amerikan peynir dilimlerini en büyük boyuta ekleyin. Rafta en ucuz makarna kutusundan birini alın. Şimdi makarna ve peynir, ızgara peynir sandviçleri veya fıstık ezmesi ve jöle sandviçleri öğle yemeği için hazırlayabilirsiniz.

Haftanın yemeklerini planlayın. Spagetti malzemeleri ile başlayın. En ucuz sosun bir kavanozu ve japon spagetti bir kutu satın alın. Fırında kıvırcık ekmek ile sarımsak tozu serpilerek servis yapın. Sonra patates çorbası yapın. 10 pound’luk bir patates poşeti alın ve bunları bu çorba ve diğer yemekler için kullanın. Çorbayı patates, süt, soğan ve tereyle yapın. Mısır ekmeği ile servis yapın. Su ile yapabileceğiniz bir mısır ekmeği karışımı satın alın.