beyonce gibi dumanlı gözleri nasıl yaparım

Beyonce’nin duman göz makyajının seksi ve lüks görünümü ancak profesyonel bir makyaj sanatçısı yardımıyla elde edilmiş gibi görünse de, bu görünümü tek başınıza tekrar yaratabilirsiniz. Bu kadar zaman bile almaz! Zaten sahip olabileceğiniz birkaç ürün topladıktan ve bu yanan efekti elde etmek için gereken basit adımları öğrenerek, hiçbir zaman bir diva gibi görünüp kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Göz kapaklarınızı açık göz kapağı astarı veya doğal cilt tonunuza uyan iki bir arada temel gölge ve astar kombinasyonuyla hazırlayın.

Karanlık tonlu, parlak bir krem ​​göz farı – düşünün kömür veya kahverengi – bir gölge fırça ile göz kapaklarınıza uygulayın, en dıştaki kenarı yukarı kırpın ve kıvrımın biraz üzerine alın. Tam, duman etkisi için gölgeyi 45 derece açı ile kaşınızın dış köşesine doğru uygulayın.

Gözlerinizin alt kenarı boyunca kremsi bir doku bulunan siyah bir göz kalemi uygulayın. Astarı, kirpik çizgisi boyunca ve alt kirpik çizgisinin altındaki alt kısımdaki kapaklarınıza uygulayın.

Cesur hissediyorsanız, Beyonce’nin görünümünü daha eğlenceli hale getirmek için karanlık tonlu bir nötr yerine zengin bir renk seçin. Örneğin, kahverengileşmeler, griller veya lacivert yerine derin bir mor veya zümrüt yeşili düşünün.

Göz kapağı uygulayıcının lekeli ucuyla veya pamuklu bir bez ile üst ve alt kapakların üzerindeki göz hunisini lekeleyin, mükemmel bir şekilde uygulanmasından ziyade, göz kapağı harman halde görünene kadar ileri geri sürükleyin.

Bir kirpik bigudi ile üst kirpiklerinizi kıvırın. Üstteki ve alttaki kirpiklerinize siyah bir maskara uygulayın; ekleme yapan hacim için kirpiklerin tabanında hafifçe ası yanını hareket ettirin ve ardından uçlara kadar takip edin.