Ben & Jerry’s’de sağlıklı yemek nasıl

Ben ve Jerry’s, yağ ve kalorizde en çok dondurma türü olan süper premium dondurmayı yapıyor. Bu, bu kepçe dükkanlarından birinde sağlıklı yemek yemeyi zorlaştırıyor. Bununla birlikte, sorbe veya dondurulmuş yoğurt lezzetlerini tercih edebilir ve nispeten daha besleyici bir muamele için sadece bir kaşık alabilirsiniz.

Şerbetler, Ben & Jerry’nin kepçe dükkanlarında bulunan en düşük kalorili seçeneklerdir. Her 1/2 bardak mango mangolu şerbetinde 100 kalori ve yağ yoktur ve aynı miktarda limonata sorbe veya çilekli olağanüstü sorbe sadece 90 kaloriye sahiptir.

Vanilya, kahve ve çikolata dondurma aromalarının 210 kalorisi, çilekin 1/2-fincan porsiyon başına 180 kalorisi vardır. Hazed ve Confused ve New York Superfudge Chunk gibi daha fazla eklentiye sahip lezzetler, 1/2-fincan porsiyon başına 280 ila 300 kalori sağlar.

Seçtiğiniz tedavinin türüne bakılmaksızın, kaloriyi kurtarmak için, tercihen bir tabakta tek bir kâseye yapışın. Sunucunuza, dilimlenmiş muz, çilek, ahududu veya ananas parçaları gibi taze meyve sosları ekleyerek kepçe dolumunuzu sağlayabilirsiniz. Salatalardan, yağlı donduruculardan ve sodalardan kaçının; bunlar, tüm karışık içkiler ve büyük porsiyon boyutları nedeniyle kalorilerde ve yağda çok yüksektir. Büyük bardaklar ve koniler birden fazla porsiyon içerebilir, bu nedenle kalorilerde daha yüksek olurlar. Kaliteleri kontrol altında tutmak için küçük ama tatmin edici bir porsiyon boyutuna yapışın.