belirteçlerle geçici dövmeler nasıl yapılır

Geçici işaretleyici dövmeler, yüz boyama için eğlenceli bir alternatiftir. Bıyık, kelebek, çiçekler veya hayal edebileceğiniz başka şeyler çizmek için kullanılabilirler. Çok kolay ovuşturan yüz boyalarının aksine, geçici dövmeler birkaç gün sürebilir. Neyse ki, sabun ve su ve biraz ovma ile çıkacaklar.

Aşağıda bağlantılı olanlar gibi bazı geçici dövme işaretleyicilerini edinin. Kalıcı kalemler de işe yarayacak, ancak giysilerinizde soyulabilir ve yıkanması çok zordur.

Kağıda küçük bir tasarım versiyonu çizin. Bu aşamada, doğru bir şekilde elde edilene kadar kolayca değişiklik yapabilmeniz için kalem kullanmak isteyebilirsiniz.

Tasarımı kağıda işaretçilerle çizmeyi pratik edin. Tasarımınız çeşitli renklere sahipse, ışık işaretleri ile başlayın ve gittikçe daha koyu olanlarla çalışın.

Kullanmak istediğiniz her tasarımın en iyi çizimini seçin. Tam olarak dövmenin insanlara benzetmesini istediğiniz gibi görünmelidir.

Şablon yapmayı düşünün. Tasarımınız basitse, şekli sert kağıttan kesin. Daha karmaşık desenler için, muhtemelen dövme elinizi çizmeniz gerekecektir.

Küçük çocuklara geçici dövmeler veriyorsanız, öncelikle ebeveynlerinden izin alın.

Her geçici dövme işlemini kendinize her defasıncaya kadar defalarca uygulayın.

Başkalarına geçici dövmeler sunun. Aralarından seçim yapabilmeleri için onlara çeşitli tasarımlar verin. Gerçekten emin iseniz, aynı zamanda yerinde özel dövmeler tasarlamayı teklif edebilirsiniz.

Tasarımı yaparken dövme adayınızın hareketsiz durmasını sağlayın. Bir şablon kullanıyorsanız, dikkatlice cilde karşı tutun ve boşlukları işaretleyicilerle doldurun.