batan gemiden kaçma

Umarım, batan bir yolcu gemisinden kaçma ihtiyacı ile asla karşı karşıya kalmazsınız. Bugünkü gemilerin gemideki herkes için çok sayıda cankurtaran botu olmasına rağmen, acil durumlar için hazırlıklı olmaya yardımcı oluyor. Her şeyden önce, gemi subaylarının talimatlarını dinleyin ve sakin olun.

Kabinin kendi kişisel uçuş cihazına (PFD) sahip olduğundan emin olun. Doğru uygulamayı uygulayın. Son kullanma tarihini kontrol edin ve süresi dolduysa PFD’yi değiştirin.

Odanızdaki en yakın iki cankurtaran gemisini bulun.

Kolay erişim için acil sağkalım dişli kutunuzu PFD’nizle açık alanda saklayın. Hayatta kalma donanımı bir el feneri, güneş kremi ve su şişesi içermelidir.

Kabine gidin ve PFD’nizi alın. Eğer vaktin varsa, hayatta kalma dişlilerini al.

Sakinle cankurtaran botuna git ve sorumlu mürettebat üyelerinin emirlerini takip et. Can simidine çıkışları işaretleyen ışıkları arayın.

Sakin olun ve başka seçeneğiniz yoksa suya veya alt güverteye atlamayın. Çoğu gemi yavaş yavaş batar, bu nedenle bir cankurtaran gemisine binmek için çok zamanınız olmalıdır.

Zıplamadan önce Bak. Başkalarına, bir cankurtaran sandığına veya bir alt güverteye atlamayın. Ayağı mümkün olduğunca tekneden uzak tutun.

Suya çarptığı anda tekneden uzaklaşın. Gemi inerken ortaya çıkan vakum etkisi sizi emiyor. Gemiden çabucak uzaklaşın.

Hayatta kalma şansınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde canlandıran bir cankurtaran fıstığı bularak iyileştirin.

Can simidi ulaşılamazsa, sıcaklık ve cesaret için bir grup diğer kurtulanlarla birlikte yüzün.

Aşağıdan fırçalanacak her şeyi atın ve yumruklayın. Köpekbalıkları beslenmeye başlarsa, çoğu göz veya solungaçlara delik açıldıktan sonra geri çekilir.