balık çizmek nasıl

Çizmeye çalışmak bazen kafa karıştırıcı ve karmaşık hissedebilir. Bununla birlikte, yalnızca birkaç standart şekil ve birkaç basit çizgi kullanarak bir balık çizimi oluşturabilirsiniz. Biraz pratik ve biraz sabır ile balıklarınız için istediğiniz görünümü yakında alacaksınız. Bir balık çizmek denemek istediğiniz bir şeyse, o zaman okumaya devam edin.

Kaleminizi alın ve kağıdınızın ortasında yumurta şeklinde bir oval yaparak balık gövdesini çizin. Balık gövdesinin ucunda kuyruk için yuvarlak köşeli üçgen yapın. Kuyruğa, içeriye yatay olarak çizgiler ekleyerek gerçekçi bir ayrıntı verin.

Küçük bir kemerli çizgi yukarıya doğru dalgalı çizgi yapıp balıklarınızın üstüne bir yüzgeç çizin. Alt yüzgeç için bunu tekrarlayın.

Balık gövdesinin ortasında kuyrukla aynı yönde işaret eden daha küçük, yuvarlak bir üçgen yerleştirin. Bu, balıklarınız için yan yüzgeç yapacaktır.

Kenarına yakın balık kafasında küçük bir daire çizerek göz oluşturun. Gözün altında, ağız için yükselen kavisli bir çizgi çizin. Balıkların solungaçlarını oluşturmak için ağzın hemen yanındaki iki yana eğik çizgi ekleyin.

Hava kabarcıkları için ağzınızın üzerinden çıkan birkaç küçük daire ekleyin. Balık çiziminiz şimdi tamamlandı.