avokado ağaçlarını beslemek nasıl

Avokados, bazen Timsah armutları olarak adlandırılır, görünüşleri nedeniyle birçok sağlık faydası vardır. Yağları, insanlara besin maddelerini emmeye yardımcı olan iyi yağlar içerir ve sağlık için gerekli birçok vitamini içerirler. Latino tariflerinde, özellikle guacamole gibi şeylerde popüler olmak, iyi tadarlar. Birçoğu salatalara eklemeyi sever ve bazı suşi türleri avokadolarla kaplıdır. Avokado’ların büyümek ve hoş bir lezzet geliştirmek için uygun beslemeye ihtiyaçları vardır. Neyse ki, avokadlar ağır besleyiciler değildir, bu nedenle yetiştiriciler gübreye çok fazla harcama yapmamalıdır. Bununla birlikte, yılın belirli zamanlarında iyi beslemelerden yararlanırlar.

Ağacının damla çizgisini bulun. Dallara bakın ve hangisinin en uzağa uzandığına dikkat edin. Bu damla hattınızın kenarını, suyun dallardan yere damladığı en uzak kenarı işaretler. Birçok kök uçları damla hattının altında kalır.

Azotlu gübreyi, damla hattına göre ağaç etrafında 6 inç genişliğinde, 1 inç kalınlığında bandlayın. Bu, şubelerden damlayan suyun, besin maddelerini toprağa götürmesine yardımcı olmasını sağlar. Ayrıca, besinlerin en köklü bitime ulaşmasını sağlar.

Avokado ağaçlarına yetiştirme mevsimi boyunca üç ayda bir, dinlenme sırasında da iki defa organik azotlu gübreler uygulayın. Bu, kökleri besler ve ilkbaharda yeni büyümeyi desteklemeye yardımcı olur.