Asya armutları nasıl yenilir

Asya armutları elma veya şeftali ile Avrupa armutlarıyla karşılaştırıldığında olandan daha fazla etkiye sahiptir. Asya armutlarının ağaç üzerinde olgunlaşmasına izin verilirken, Avrupa armutları alınmalı ve ağaçtan olgunlaşmasına izin verilmelidir, aksi halde kötü tadılabilirler. Ek olarak, Asya armutları, Avrupalı ​​armutların aksine, daha tanıdık soğanlı şekli ile yuvarlaktır. İşte Asya armutunu hazırlamak ve yemek için bilmeniz gerekenler.

Ağırlıktan Asya armutunu seçerseniz büyüyorsa seçin. Bir süpermarketten Asya armutları satın alıyorsanız, olgunlaşmış elmalar ile aynı sıkılığa sahip armutları seçin ve leke leke olmadan bile renklendirin.

Asya armutunu iyice yıkayın. Armut yemeyi düşünüyorsanız, tıpkı bir elma ile alacağınız gibi büyük bir ısırık alın. Armut pişirmeden başka hazırlıklara gerek yoktur.

Armut pişirmek isterseniz armut talimatlarına göre armut hazırlayın. Buna pişirme ya da fırın yapmadan önce dicing ederek, dilimleyin ya da cildi soymak da içerebilir. Asya armutlarının, geleneksel armutların yanı sıra çok sayıda elma bazlı tarifi de içeren herhangi bir tarife ikame edilmesi mümkündür.

Asya armutları Çin armutları, Japon armutları, Kum armutları, Nashi armutları ve elma armutları olarak da bilinir.