“Assassin’s Creed 2” nin kodeks duvarını bitirmek nasıl

“Assassin’s Creed 2” de, ailenizi öldüren adamları ararken öldüren Ezio Auditore da Firenze rolünü üstleniyorsunuz. Bu arayışta Tapınakçılar ve Assassins arasındaki eski çatışmada, atası Altaïr Ibn-La’Ahad tarafından başlatılan bir savaşa bulaşmış olur. Tapınakçıları yenmek için Ezio, dağılmış olan Altaïr’ın günlüğünün bir Codex’i bulması ve ardından Codex’te kalan Altaïr bulmacasını çözmesi gerekiyor.

Codex’in tüm sayfalarını bulun. Assassin’s Creed’de her şehirde Codex sayfası var. Denetleyicinizdeki “Seç” düğmesine basarak bulunduğunuz şehrin haritasını getireceksiniz. Bulunduğunuz şehrin her Codex sayfası Harita’da açıkça işaretlenecektir.

Tüm Codex sayfalarını edinin. Codex sayfalarının bulunduğu harita işaretleyicilerine gidin. Her Codex yerinin dışında dört gardiyan olacak. Onları öldürün, koruyacakları küçük binaya girin, sonra hazine sandığını içeride açın. Codex sayfası sandığın içindedir.

Codex sayfalarını Leonardo da Vinci’ye götürün. Codex sayfaları yalnızca bir Ezio’nun arkadaşı Leonardo’nun deşifre edebileceği bir cypher’de yazılmıştır. Kod bozulduğunda, Leonardo Ezio’ya yeni ekipman tedarik edecek ve sağlığını yükseltecek.

Monteriggioni’deki Ezio’nun villasına dön. Villanın arka tarafındaki Mario ofisine gidin ve Codex’i duvara yerleştirmek için “Codex Duvar” ı ile etkileşim kurun.

Apple Of Eden’i alın. Bu ana hikaye olayı ve bunu yapmaktan kaçınamazsınız.

Yap boz u çöz. Elma of Eden’i aldıktan sonra, Ezio Villa’ya geri dönecek ve Codex Duvarında kullanacak. Ardından, bulmacayı gösterecek olan Ezio’nun “Eagle Sight” yeteneğini kullanmanız istenir. Şimdi, bir resim oluşturmaya çalışmak için Codex sayfalarını taşımanız ve döndürme seçeneğiniz olacak. Resim aslında dünyanın kırmızı çizgilerle yapılmış bir haritasıdır. Önce kenar taşlarını düzenlemek yararlıdır. Harita, her köşe parçasının üzerinde bir çizgi parçası olması gerektiği anlamına gelen bir kare kutu içine alınması gerekiyor. Bu çizgileri birleştirerek, kutuyu oluşturacak ve parçaların geri kalanını daha basit hale getireceksiniz.