ağaç kesme tahminini nasıl hesaplayabilirim?

Ağaçların kesilmesi, manzara estetik güzelliğini arttırmanın yanı sıra emniyet için çok önemlidir. Doğru ağaç kesme, mülk ve ailenin bir fırtına sırasında uzuvların düşme tehlikesinden korur. Zincir testereli olan herhangi biri ağaçları budamak için nitelikli değildir. Texas A & M University’ye göre, daha fazla ağaç, ağaç zararlılarından ziyade kötü ağaç kesiminden her yıl zarar görmüş veya öldürüldü. Önce en iyi tahminleri alarak profesyonel bir ağaç düzelticisi kirala. Küçük bir yer işi ile, ağaçlarınız uygun fiyatla sağlıklı ve güvenli kalacaktır.

Kırpmaya ihtiyaç duyan ağaçlarınızın boyutunu belirleyin. Ağaç küçültme tahminlerinin kafa karıştırıcı olmasının nedeni, fiyatın servise ihtiyaç duyan ağaçların sayısı ve boyutu ile dalgalanmasıdır. Doğru bir teklif almak için, işiniz hakkında en iyi bilgileri toplayın. Fiyatlar, yaşadığınız yere bağlı olarak rekabetçi ancak ortalama olarak, 2010’da 60 fitin üzerindeki büyük ağaçlar her birinde 500 $ ile 1.500 $ ve 30 fit ağaçları 100 – 500 $ civarında çalıştırabilir. Fiyatlar ayrıca ağaçların kırpılma koşulunu da yansıtmaktadır.

İhtiyaç duyabileceğiniz ilave hizmetleri değerlendirin. Bir ağacın kesilmesi gerekiyorsa kütük kaldırma genellikle kütük öğütme veya dal kesme gibi ekstra bir yük demektir. Bu hizmetler, teklifinize 60 ila 300 dolar kazandıracaktır. Birçok ağaç hizmetleri fiyata kesilmiş şube enkaz kaldırma içerecektir, ancak bazıları ek bir ücret talep edecektir.

Üç ila beş ağaç sıkma şirketi araştırın. Saygın olduklarından ve referansları olduğundan emin olun. Lisans, sigorta ve bağ bilgi isteyin.

Mühendislik şirketiniz, birbirine dolanmış veya yüksek voltajlı elektrik hatlarına çok yakın bir yerde ağaçları kesebilir.

Seçtiğiniz tüm ağaç şirketlerinden tahmin alın. Ekipmanın fiyat teklifini etkilediğini tahmin ettiğinizde aklınızda bulundurun. Tırmanışla erişilemeyen ağaçlar bir vinç kamyonu gerektirebilir ve bu da her zaman ek bir ücret olacaktır. Ayrıca, ağaçlarınızın ne kadar büyük veya küçük olduğuna ilişkin kararınız profesyonel bir değerlendirmeyle eşleşmeyebilir.

Yapısal iyileştirme için genç ağaçların düzeltilmesi, gelecekte sık budama ihtiyacını azaltır. Bu gelişimsel düzeltme, genç fidanlara başlangıçta güçlü bir yapısal temel sağlar.